Czy białe cokoły są atrakcyjne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele pomieszczeń w naszym kraju urządzonych jest w stylu nowoczesnym, gdzie dominuje minimalizm. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w takich pomieszczeniach nie ma miejsca na klasykę. Związane jest to także z podłogami, jak i cokołami, które maskują wszystkie niedokonaności pomiędzy podłogą a ścianą. Na całe szczęście obecnie rynek pod względem nowoczesnych cokołów jest bardzo dobrze zaopatrzony i każdy powinien tam znaleźć listwę, która w stu procentach spełni jego oczekiwania. Mowa tu między innymi o listwach metalowych czy też tych w kolorze białym. Niemniej jednak pośród tych ostatnich wymienić możemy tylko listwy o prostych kształtach, które nie mają wyimaginowanych profili. Czy jednak listwy w kolorze białym w ogóle mogą być atrakcyjne?

Dominujący kontrast

Nie da się ukryć, że białe listwy nie wkomponują się idealnie w każde pomieszczenie. Na wstępie wspomnieliśmy już o tym, że polecane są do mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu. Poza tym powinny na nie postawić osoby, którym zależy na tym, aby podkreślić kontrast pomiędzy ciemnymi podłogami i być może ścianami a listwami. Wówczas biały kolor sprawdza się tu naprawdę dobrze i z pewnością będzie dawał pozytywny oddźwięk.

Montaż

Przy montażu białych listew szczególną uwagę trzeba jednak zwrócić na ich montaż. W tym przypadku zrobić to można na dwa sposoby. Po pierwsze skorzystać z kleju, po drugie natomiast listwy cokołowe białe zamontować na mocną taśmę dwustronną, co wydaje się chyba być rozwiązaniem optymalnym. Taśmę taką wystarczy przykleić na lewej stronie listwy i przymocować do ściany.

sklep z podłogami

  Naklejki na ścianę – proste i szybkie urozmaicenie ścian