Dlaczego podłoga wymaga sporo uwagi?

Dlaczego podłoga wymaga sporo uwagi?Wydawać by się mogło, że po położeniu podłogi nie musimy się już niczym przejmować, tylko spokojnie sobie ją używać. Oczywiście, używać jak najbardziej, jednak nie zapominamy o regularnej pielęgnacji, o ile chcesz aby mogła Ci posłużyć przez wiele następnych lat.

Warto więc nie tylko racjonalnie wybrać z jakiego materiału ma być Twoja podłoga, ale również i dowiedzieć się, jak o dany materiał należy dbać. W przypadku drewna dobrym sposobem na zabezpieczanie jest jego polakierowanie. Najpierw się podłogę cyklinuje, czyli inaczej szlifuje jej wierzchnią warstwę, do uzyskania gładkości, a potem nakłada się lakier. Na tym jednak Twoja rola się nie kończy, bowiem o podłogę drewnianą należy dbać poprzez mycie jej odpowiednimi środkami, jak i również uważanie na jej czystość. Jak się domyślasz, lakier będzie się rysował kiedy będzie na nim piasek, po którym intensywnie będziesz chodził. Należy więc odkurzać i nie dopuszczać do gromadzenia się brudu.

Najmniej opieki zawsze będą wymagały płytki, bowiem tam przeważnie nie ma problemów z używaniem nawet silnych środków czyszczących. Oczywiście jeśli chodzi o rysowanie się płytek, to również jest ono możliwe, jednakże tylko w przypadku kluczowe znaczenie ma rodzaj stosowanych płytek. Zdecydowana większość wykazuje bowiem znaczną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Interesuje Cię tematyka podłóg? Sprawdź nasz kolejny artykuł, w którym doradzamy jak wybrać deski tarasowe, które sprawdzą się jako podłoga odporna nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne.

sklep z podłogami

  Jak wybrać meble do mieszkania?