Jakie funkcje pełnią listwy do ścian?

Niezależnie od posadzki na swojej podłodze, nie możemy rzecz jasna zapomnieć także i o listwach przypodłogowych. Dziś jest to już jak najbardziej podstawa, choć wydawać by się mogło, że jest to detal mało istotny. Oczywiście w praktyce jest zdecydowanie inaczej, bo od takich detali zależy najwięcej. Przyjrzyjmy się w związku z tym funkcjom, które pełnią takie listwy do ścian. Dlaczego nie można o nich zapomnieć?

Funkcja maskująca

W pierwszej kolejności powinni wspomnieć o tym, że dzięki takim listwom maskujemy szczelinę dylatacyjną, a więc odstęp pomiędzy podłogą a ścianą, który musimy zostawić przy jej układaniu, jeśli nie chcemy, aby podłoga, która będzie rozszerzać się i zwężać pod wpływem wilgotności się nie wybrzuszyła. Takie listwy do ścian skutecznie ją maskują, choć oczywiście musimy dobrać listwy takiej grubości, aby w całością ją zasłaniały.

Funkcja ochronna

Poza tym nie można zapomnieć, że takie listwy do ścian chronią je przed zabrudzeniem, które może powstać na skutek sprzątania, kiedy wykorzystujemy do tego odkurzacz lub też podłogę czyścimy mopem. Dzięki listwom pobrudzenie ścian nie jest możliwe, a już na pewno o wiele trudniejsze, aniżeli miałoby to miejsce bez nich.

Miejsce na kable

Poza tym nie możemy zapominać, że wiele listew ma wewnątrz specjalne rowki, które idealnie służą rozprowadzeniu kabli. Jeśli je przez nie poprowadzimy będą całkowicie niewidoczne, co poprawia także estetykę całego pomieszczenia.

sklep z podłogami

  Aranżacja niewielkiej sypialni – łatwo i szybko