Listwy

ListwyRóżnego rodzaju listwy – przykładowo listwy do ścian – są obowiązkowym elementem przy montażu wielu elementów, w tym także podłóg. Nie sposób sobie wyobrazić zamontowania paneli bez umieszczenia ich przy krawędziach pomieszczeń, gdzie odgrywają na tyle ważną rolę, że po prostu nie da się ich pominąć. Nie należy lekceważyć kwestii ich doboru oraz prawidłowego umieszczenia, bo te spoiwa pomiędzy poszczególnymi płaszczyznami posiadają także ważne funkcje estetyczne.

Dobierając listwy zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób komponują się z wybranym przez nas parkietem, a także innymi elementami wystroju. Oczywistością jest fakt, że to nie one najbardziej rzucają się w oczy po wejściu do pomieszczenia, ale powinny zgrywać się z tym, co nasi goście zobaczą po przekroczeniu naszych progów. Kolory listw w pomieszczeniu mogą się od siebie różnić lub być jednolite – wszystko zależy od preferowanej koncepcji na to, jak ma prezentować się dany pokój w świeżo odmienionym mieszkaniu.

Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani, ale zależy nam na szybkim wykończeniu remontu, to możemy zainwestować także w listwy do malowania. Dzięki możliwości pokrycia ich wybraną barwą możemy uzyskać ciekawy efekt i zyskujemy dodatkowy czas na jej wybór. Faktem jest to, że listwy, chociaż często są lekceważone, również wpływają na odbiór estetyki wnętrz. Podejmując rozsądną decyzję możemy dodatkowo jeszcze upiększyć poszczególne miejsca w domostwie.

Sklep oferujący listwy powinien oferować ich szeroki wybór – nie tylko w zakresie rodzajów, ale także w kwestii kolorów. Mając pewność tego, że dostępna gama produktów nie ogranicza w prawie niczym naszej wyobraźni możemy spokojnie zasiąść do ich przeglądania. Zwracając uwagę na kształt, barwy czy możliwość pomalowania w krótkim czasie znajdziemy model dostosowany do naszych paneli, co korzystnie odbije się na wyglądzie pomieszczeń. W razie wątpliwości skontaktujmy nasze pomysły z opiniami znajomych, którzy być może stonują nasz entuzjazm lub umocnią w konkretnym postanowieniu.

  Ciekawe marki

sklep z podłogami