Malowanie listew przypodłogowych

Listwy ścienne są dziś absolutnie niezbędne w naszych mieszkaniach, niezależnie od tego, na jaką podłogę stawiamy. Nie ważne czy będzie to podłoga drewniana, z paneli laminowanych, dywanowa czy też terakota, to takie listwy zawsze muszą się przy łączeniu podłogi ze ścianą znaleźć. Obecnie ich wybór na rynku jest naprawdę szeroki, a wymienić możemy tu choćby listwy drewniane, z MDF-u czy metalowe. Na pewno słyszeliście także i o listwach malowanych, gdzie największą popularnością cieszą się listwy do malowania MARDOM. Mimo wszystko nie każdy jest przekonany do tego typu produktu. Jak w związku z tym wygląda kwestia zakupu i montażu takiej listwy? Czy warto jest się na nie decydować?

Oryginalna koncepcja

Listwy do malowania mają jedną bardzo wielką zaletę. Oczywiście do ich największych plusów należy to, że to od nas zależy, jak zostaną wykończone. Pomalować możemy je w związku z tym według swojej własnej koncepcji, co na pewno jest z korzyścią dla naszych wnętrz, gdyż mogą wyglądać w pełni oryginalnie. Należy jednak uważać na odpryski farby, które się niestety tutaj zdarzają, przynajmniej w listwach z dolnej półki. Chyba nie trzeba wyjaśniać, jak taka listwa będzie wyglądać i że nie może się dobrze prezentować w naszym mieszkaniu.

Dlatego też taki wybór należy dobrze przemyśleć i jeżeli nie jesteście do niego przekonani, lepiej jest postawić na listwy standardowe. Jeżeli dobieracie je do podłóg drewnianych, najlepiej skorzystać z listew rekomendowanych przez producenta.

sklep z podłogami

  Czy warto stawiać na podłogi drewniane?