W poszukiwaniu odpowiedniego podkładu pod panele

Zdecydowaliśmy się na położenie wspaniałych paneli w naszym domu. Po przeczytaniu wielu informacji na temat paneli podłogowych wiemy już, że potrzebujemy jeszcze podkładu, który przedłuży ich żywotność, ochroni przed uszkodzeniami, a także poprawi izolacje cieplną i akustyczną. Oto kilka prostych porad jak i gdzie możemy kupić właściwy podkład.

Podłoże ma znaczenie

Podkłady pod panele dzielimy na dwa główne rodzaje: Sztuczne i naturalne. Wybór odpowiedniego zależy od podłoża, na które chcemy położyć panele. W przypadku podłoża sztucznego jakim jest np. beton powinniśmy wybrać podkład sztuczny jakim jest pianka czy polietylen. Do podłoża sztucznego należy także dokupić folię paroizolacyjną, która zabezpieczy panele przed wilgocią. W przypadku podłoża naturalnego jakim jest np. drewno, możemy dobrać praktycznie każdy rodzaj podkładu, jednak nie powinniśmy stosować folii, która może się okazać szkodliwa.

Właściwości podkładów

Wyróżniamy trzy główne cechy, które powinny charakteryzować dobry podkład: Wytrzymałość, izolacja cieplna i wchłanianie dźwięków. Pod względem tych cech, najlepiej wypada eko płyta, oraz polietylen. Jeśli chodzi o cenę, najtańszymi podkładami są: Tektura karbowana, papier falisty oraz pianka.

Gdzie kupić odpowiedni podkład?

Dobrym pomysłem jest wybór internetowego sklepu z podkładami pod podłogę. Możemy liczyć na nieco niższe ceny, szybką dostawę do domu oraz fachową pomoc ze strony pracowników. W sklepach internetowych natrafimy również na atrakcyjne promocje.

sklep z podłogami

  Ciekawe marki