Czy warto stawiać na podłogi drewniane?

Czy warto stawiać na podłogi drewniane?Większość naszych rodaków w swoich domach decyduje się na panele podłogowe, ale nie brak także i tych, którzy na podłogach mają deski drewniane. Z pewnością jest to rozwiązanie niosące w sobie mnóstwo zalet. Przyjrzyjmy się zatem zaletom paneli podłogowym, ale także zerknijmy a ich wady. Jeśli w ogóle takie posiadają.

Komfort cieplny

Zacząć trzeba tutaj od tego, że drewno jest samym w sobie doskonałym izolatorem. Poza tym jest także miłe w dotyku i ciepłe, a więc podczas chodzenia po nim bez kapci nie będziemy odczuwali wrażenia chłodu.

Trwałość

Poza tym podłogi drewniane są niezwykle trwałe, a, nawet jeśli się zniszczą, możemy je odnowić, co raczej w przypadku paneli nie jest możliwe. Wprawdzie cyklinowanie i lakierowanie to zabiegi niezbyt tanie i pochłaniające koszt 1/3 położenia nowego parkietu, to jak najbardziej warto się na nie decydować.

Wysoka cena

Do wad na pewno zaliczymy cenę. W tym przypadku możemy powiedzieć, że cena idzie w parze z jakością, bo parkiety drewniane należą do dość drogich.

Czasochłonne układanie

Z ułożeniem paneli podłogowych każdy z nas powinien sobie poradzić. Nie jest to już takie oczywiste przy parkietach drewnianych, które wymagają od nas sporego doświadczenia. Dlatego też przy takiej inwestycji, warto jest postawić na fachowców, którzy zajmują się tym na co dzień.

Mimo tych wad, a także wrażliwości na uszkodzenia mechaniczne parkiety drewniane możemy z pełnym sumieniem polecić każdemu, kto rozważa ich montaż.

sklep z podłogami

  Panel z zintegrowanym podkładem wyciszającym